Хлорне вапно

Хімічні та традиційні назви продукту: Хлорне вапно, Вапно хлорне, Хлорка, Суміш гіпохлориту, хлориду та гідроксиду кальцію.

Міжнародна назва продукту: Calcium hypochlorite, Bleaching powder.

Опис та властивості хлорного вапна:

Зовнішній вигляд: білий зернистий порошок.
Властивості: їдка, корозійно-активна речовина.
Хімічна формула: Ca(OCl)2•CaCl2•Ca(OH)2•2H2O
ГОСТ: 1692-85
CAS RN: 7778-54-3
EC Number: 231-908-7
UN Number: 1748
UNII: 11DXB629VZ

Хлорне вапно

Хлорне вапно поставляється у поліпропіленових мішках вагою 25 кг.

Застосування хлорного вапна:

Хлорне вапно - складний комплекс сполук гіпохлориту, хлориду та гідроксиду кальцію. Склад хлорного вапна коливається в залежності від умов утворення. Хлорне вапно - нестійкий продукт, порівняно легко втрачає свій активний хлор (містить близько 25-35% активного хлору). Хлорне вапно легко віддає кисень і є тому досить сильним окислювальним агентом.

Хлорне вапно застосовується для дегазації, відбілювання, знезараження питної води та дезінфекції, а також для видалення вапняного нальоту. Також застосовується в якості сильного окислювача у текстильній та паперовій промисловості для відбілювання тканин та целюлози, в деяких хімічних виробництвах для отримання хлороформу, хлорпікрин, для знезараження грунту близько зерносховищ від комор шкідників.

Фізико-хімічні характеристики хлорного вапна:

Найменування показника Норма для марки та сорту
А Б
1-й 2-й 3-й 1-й 2-й 3-й
1. Зовнішній вигляд Порошок білого кольору або слабкозабарвлені, з наявністю грудок
2. Масова частка активного хлору, %, не менше 28 25 20 35 32 27
3. Коефіцієнт термостабільності, не менше 0,90 0,90 0,80 0,75 0,70 0,60

Отримують хлорне вапно хлоруванням сухого гідроксиду кальцію (вологи не більше 1%) в обертових барабанах або поличних камерах з мішалками. Хлорування до кінця ніколи не протікає. Отримана цим способом хлорне вапно містить 28-36% "активного" хлору, тобто хлору, що виділяється при дії на хлорне вапно соляною кислотою.

Застосовують хлорне вапно для відбілювання тканин, целюлози, паперу, для очищення нафтопродуктів, дезінфекції стічних вод, використовують його у синтезі хлороформу, у лабораторній практиці для отримання хлору.

Вимоги безпеки хлорного вапна:

Клас небезпеки за ступенем впливу на організм людини 2
Види небезпеки
Вибухо- та пожежонебезпека Хлорне вапно негорюч, пожежо- та вибухобезпечний, але, будучи сильним окислювачем, при контакті з органічними продуктами може викликати їх займання.
Небезпека для людини Пил хлорного вапна та хлор який виділяється надають подразнюючу дію на слизові оболонки дихальних шляхів, а також на шкірні покриви.
Засоби індивідуального захисту Спецодяг, для захисту органів дихання і зору - фільтруючий протигаз марки В або БКФ.
Респіратор РУ-60 м, РУ-62. Захисний костюм.

Гарантійний термін зберігання хлорного вапна - 2 року з дня виготовлення.

У нас Ви можете вигідно купити хлорне вапно. Ціна на хлорне вапно залежить від умов розрахунків, терміну співробітництва зі споживачем, обсягу закупівлі тощо. Звертайтесь!!!

На цій сторінці представлена інформація про формулу, застосування, фізичні та хімічні властивості хлорного вапна (хлорки, кальцію гіпохлориту).