Натрій гідроксид

Хімічні та традиційні назви продукту: Натрій гідроксид, Cода каустична, Їдкий натр, Гідроксид натрію, Натрію гідроокис, Гідрат окису натрію.

Міжнародна назва продукту: Sodium hydroxide, Sodium hydrate, Caustic soda.

Опис та властивості натрій гідроксиду:

Зовнішній вигляд: біла тверда речовина.
Властивості: сильно гігроскопічний, активно поглинає пари води з повітря. Добре розчиняється у воді, при цьому виділяється велика кількість теплоти.
Хімічна формула: NaOH
ГОСТ: 11078-78 (зі змінами 1-3) та 2263-79 (зі змінами 1-2)
CAS RN: 1310-73-2
EC Number: 215-185-5
UN Number: 1824
UNII: 55X04QC32I

Натрій гідроксид

Натрій гідроксид поставляється у поліпропіленових мішках вагою 25 кг.

Застосування натрій гідроксиду:

Натрій гідроксид або каустична сода (NaOH) - один з головних продуктів основної хімічної промисловості. Вона у великих кількостях споживається майже у всіх галузях народного господарства. Натрій гідроксид добре розчиняє жири, утворюючи мило.

Натрій гідроксид активно застосовується в медичній, целюлозно-паперовій та харчовій промисловості. Крім того, гідроксид натрію використовується в текстильній промисловості як відбілювача тканина, а також при виробництві віскозного шовку. Натрій гідроксид є невід'ємним хімічним продуктом в миловарінні, анілінофарбувальній промисловості, при виготовленні металевого натрію і алюмінію, розчинного скла та лужних акумуляторів. У хімічній промисловості він використовується для виробництва синтетичного фенолу, органічних барвників, інсектицидів, гліцерину та інших продуктів та хімікатів. У нафтовій промисловості сода каустична рідка застосовується для очищення нафти, мінеральних масел і різних нафтопродуктів.

Фізико-хімічні характеристики натрій гідроксиду:

Найменування показника Норма для марки та сорту
ТР ТД РД
Вищий Перший
1. Зовнішній вигляд Чешуірованная маса білого кольору. Допускається слабка забарвлення. Плавлені маса білого кольору. Допускається слабка забарвлення. Безбарвна або пофарбована рідина. Допускається викристалізуваний осад.
2. Масова частка їдкого натру, %, не менше 98,5 94,0 46,0 44,0
3. Масова частка вуглекислого натрію, %, не більше 0,8 1,0 0,4 0,8
4. Масова частка хлористого натрію, %, не більше 0,05 3,50 3,00 3,80
5. Масова частка заліза у перерахунку на Fe2O3, %, не більше 0,004 0,030 0,007 0,020
6. Сума масових часток оксидів заліза, алюмінію і марганцю, %, не більше 0,02 - - -
7. Масова частка кремнієвої кислоти в перерахунку на SіO2, %, не більше 0,02 - - -
8. Масова частка сульфату натрію, %, не більше 0,03 0,40 - -
9. Сума масових часток кальцію та магнію в перерахунку на Ca, %, не більше 0,01 - - -
10. Масова частка хлорнуватиста натрію, %, не більше 0,01 0,06 0,25 0,30
11. Масова частка ртуті, %, не більше 0,0005 - 0,0001 -

Отримують натрій гідроксид: електролізом розчинів хлориду натрію (з одночасним отриманням хлору) з використанням твердих електродів і проточного електроліту (60-90°С) або ртутного катода (до 70°С); взаємодією гарячого розчину карбонату натрію з гідроксидом кальцію; реакцією гідроксиду барію з розчином сульфату натрію.

Застосовують натрій гідроксид: для очищення нафти, масел; у виробництві паперу, мила, штучних волокон та ін.; як осушуючий агент для газів і багатьох органічних рідин; водні розчини-електроліти у повітряно-цинкових елементах.

Вимоги безпеки натрій гідроксиду:

Клас небезпеки за ступенем впливу на організм людини 2
Види небезпеки
Вибухо- та пожежонебезпека Натрій гідроксид пожежо- та вибухобезпечний.
Небезпека для людини При попаданні на шкірні покриви викликає хімічні опіки. При тривалому впливі на шкірні покриви може викликати виразки і екземи. Сильно діє на слизові оболонки, може викликати пошкодження верхніх дихальних шляхів і легеневих тканин. Небезпечно потрапляння в очі. Кумулятивними властивостями не володіє.
Засоби індивідуального захисту Респіратор протипиловий, захисні закриті окуляри, гумові рукавички, спецодяг з щільної бавовняної тканини, чоботи, фартух, нарукавники.

Гарантійний термін зберігання натрій гідроксиду - 1 рік з дня виготовлення.

У нас Ви можете вигідно купити натрій гідроксид. Ціна на натрій гідроксид залежить від умов розрахунків, терміну співробітництва зі споживачем, обсягу закупівлі тощо. Звертайтесь!!!

На цій сторінці представлена інформація про формулу, застосування, фізичні та хімічні властивості натрій гідроксиду (гідроксиду натрію, натрію гідроокису, соди каустичної, їдкого натру, гідрат окису натрію).